Czwartek 5 Grudnia 2019r. - 339 dz. roku,  Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.06.18 - 23:47     Czytano: [477]

Pilnujmy niepodległości


Mamy rok jubileuszowy. Wiele mówi się o stuleciu odzyskania niepodległości, natomiast nikt z prominentnych mówców nie zwraca uwagi, że tę niepodległość już po 20 latach Polska utraciła. Uwolniona od zaborców, spragniona pokoju i zgody z sąsiadami Rzeczpospolita była dla wschodniego i zachodniego sąsiada „pokracznym bękartem traktatu wersalskiego”. Nie godzili się z tym, że przegrali wielką wojnę, a Polacy ją wygrali! Podpisywali z nami układy o wzajemnych relacjach, z pełną świadomością, że je zerwą, kiedy będzie sposobność. Wreszcie w 1939 r. zawarli zbójecki pakt Ribbentrop–Mołotow, stanowiący o czwartym rozbiorze Polski. Przez 20 lat codziennie tęsknili, by znowu tu mordować, kraść, zrobić z nas niewolników….Jednych nakręcała ideologia „rasy panów”, drugich dyktatura „klasy robotniczej”. Za wodzów mieli maniakalnych psychopatów Stalina i Hitlera, którzy z powodu rasy i klasy postanowili zlikwidować miliony ludzi, zaczynając rzeź od Polaków. Jak kiedyś rzeź Pragi, rzeź Woli… Jak zwykle od setek lat. Ilu carów, ilu Fryderyków, ilu Bismarcków, Paskiewiczów, Suworowów z hordami żołdactwa znęcało się nad dziedziną Piastów i Jagiellonów… A my z popiołów, z gruzów, od nowa wybijaliśmy się na niepodległość. Siłą ducha, wiarą, pieśnią. „Polski my naród, polski ród, królewski szczep piastowy…”.

To jest trudne do zniesienia dla naszych wrogów. Toteż zakłamują historię na maksa. Trzymają tu całe sztaby oszustów gotowych głosić każde antypolskie kłamstwo, napisać oszczerczą książkę, nakręcić załgany film. Ba, mają swoje partie głosujące wbrew polskim interesom.

Tak więc głosząc chwałę bohaterów sprzed stu lat na rocznicowych spotkaniach, już w następnym zdaniu wspominajmy bohaterów wojny 1939–1989, od żołnierzy Września do pospolitego ruszenia „Solidarności”. Wygrali z faszyzmem i z komunizmem, nie szczędząc zdrowia ani życia.

Pilnujmy niepodległości, tej reanimowanej w 2015 r., bo jest wściekle atakowana przez zajadłe kasty zdrady i korupcji, narodowych zaprzańców i pospolitych złodziei. Żeby Polska była Polską! Tak nam dopomóż Bóg!

Jan Pietrzak

Felieton opublikowany w tygodniku „Sieci” nr 25/2018

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

05 Grudnia 1929 roku
Urodził się Stanisław Bareja, znakomity reżyser, aktor, scenarzysta filmowy. Do dziś wspominane są kultowe dialogi i dopasowywane do rzeczywistości (zm. 1987)


05 Grudnia 1830 roku
Gen. Józef Chłopicki ogłosił się dyktatorem powstania listopadowego.


Zobacz więcej