Poniedziałek 19 Kwietnia 2021r. - 109 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 20.03.21 - 14:14     Czytano: [171]

Awaria Obywatelska


Warszawie co parę dni wybuchają na ulicach gejzery z gorącą wodą. Tylu awarii naraz miasto jeszcze nie widziało. Przy śniegu i mroźnej pogodzie tworzy się pejzaż islandzki. Trzaskowski idzie na rekord bezradności. Pamiętamy rekordowe ścieki szamba do Wisły i bezkarną niby-reprywatyzację kamienic.To Platforma Obywatelska w2011 r. sprzedała miejski system ciepłowniczy zagranicznej firmie. Kto z kim podzielił się pieniędzmi – nie dowiemy się nigdy, ponieważ mechanizm złodziejskiej prywatyzacji chroniony jest prawem, a właściwie bezprawiem. Z grubsza jest tak, że dochody zgarnia właściciel, a koszty eksploatacyjne ponosi miasto. Sądząc po awaryjnym stanie stolicy, PO nie powinna już nigdy dostać zgody wyborców na rządzenie Polską.

Tymczasem partyjna wierchuszka w liczbie dwóch przywódców ujawniła podczas propagandowego show niepohamowane ambicje, zawarte w liczbie 276. Tylu posłów potrzebują mieć w Sejmie (obecnie 134) do objęcia władzy i nie mają cierpliwości, by czekać do wyborów. Młode to, napalone, gorące głowy… Oni chcą już! Zaliczyli do swoich szeregów wszystkie opozycyjne partie i partyjki plus kilku dysydentów z prawicy (?) i snują marzenia o powrocie do gabinetów! A tu niestety pospolitość skrzeczy. Zbudowany w czasie Tuska i Sławomira N. most w „Bydgoszczu”, chyli się ku upadkowi. Był tylko atrapą… Raz mróz, raz upał, materiał nie wytrzymał. Kto z PO mógł wiedzieć, że metal tak głupio się zachowuje?

Podkręcony emocjonalnie wódz na uchodźstwie Tusk spotkał się z Michnikiem. Naradzali się, jak zawrócić Wisłę kijem. Tusk żartował, że obecna dyktatura w Polsce to dykta i tektura. Przypomnijmy, jak jego rządy przed laty ocenił bliski współpracownik: „Ch…, d… i kamieni kupa”. I to nie był żart. Platforma rozpaczliwie poszukująca swego ideowego i politycznego programu powinna śmiało sięgnąć do tego sloganu. Tym bardziej że mocny język zbliży do nich rewolucyjne kręgi aborcyjnych kobiet oraz europosłankę Spurek z frakcji gwałconych krów. Żeby tylko TVP nie zadawała im nieznośnych pytań – sukces murowany…


Jan Pietrzak

Felieton opublikowany w tygodniku „Sieci” nr 7/2021
ZAMÓW E-PRENUMERATĘ SIECI + W SIECI HISTORII I NIE WYCHODŹ Z DOMU – SUPER OFERTA

Wersja do druku

Ania - 20.03.21 20:38
https://www.tvp.info/35522159/po-sprzedala-polskie-nagrania-za-8-mln-zl-warner-chce-je-odsprzedac-za-80-mln-zl

"PO sprzedała Polskie Nagrania za 8 mln zł. Warner chce je odsprzedać za 80 mln zł...
W katalogu Polskich Nagrań jest muzyka popularna, rockowa, ludowa, klasyczna i jazzowa zarejestrowana od lat 50. ubiegłego wieku do współczesności. Są tu nagrania takich twórców jak m.in. Czesław Niemen, Marek Grechuta, Irena Santor, Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki i Wojciech Kilar. Wśród ok. 40 tys. nagrań wchodzących w skład tego zbioru są m.in. nagrania konkursów pianistycznych im. Fryderyka Chopina i Henryka Wieniawskiego, polskich kompozytorów współczesnych, rejestracje nagrań w studio Polski Jazz, nagrania Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego."

Komuniści jak odchodzili to we wszystkich krajach pozostawili zapisy o zakazie sprzedaży nie tylko ziemi obcym. Rumunia nawet miała w konstytucji zapis o zakazie zadłużania u obcych.
Jak nastała demonkracja to wszyscy mają rosnące zadłużenie i wysprzedają co ktoś chce kupić za ile da.
A czy wiadomo czyją własnością jest już polski szelf ??

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Kwietnia 1943 roku
Wybuch powstania żydowskiego w getcie założonym przez Niemców w okupowanej Warszawie


19 Kwietnia 1934 roku
Urodził się Jan Kobuszewski, wybitny polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, artysta kabaretowy (zmarł w 2019r.)


Zobacz więcej