Niedziela 19 Maja 2019r. - 139 dz. roku,  Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.08.18 - 13:06     Czytano: [502]

Bulwersująca profanacja na Litwie!

Grupa prowokatorów zakłóciła Mszę św. w polskim kościele. Rodacy proszą o pomoc władze w Warszawie

W polskim kościele w Turgielach na Litwie doszło do szokującego incydentu. Grupa litewskich aktorów wtargnęła do świątyni zakłócając Mszę św. Cel był tylko jeden – zadrwić z uczuć religijnych zgromadzonych Polaków.

Jak podkreśla redakcja strony „Wileński Pegaz z uśmiechem i smutkiem” na Facebooku, to już kolejny przypadek atakowania modlących się Polaków przez Litwinów.

Dzisiaj podczas uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, czyli Matki Boskiej Zielnej na mszę świętą do Polskiego kościoła w Turgielach wtargnęli przebrani za osoby duchowne litewscy aktorzy złośliwe zakłócając msze św. Proponowali alternatywny Litewski sposób wiary w boga dla miejscowych Polaków-W tym roku nie będzie Apokalipsy. 11 października z nieba zejdzie światło, i to wszystko stanie się w Wilnie, w świętym miejscu, które się nazywa Siemens Arena. Kto przyjdzie, ten stanie się zdrowy i będzie szczęście dla całej jego rodziny” – stojąc na środku kościoła mówił do parafian litewski komik Vitalijus Cololo
– relacjonuje administracja (pisownia oryginalna - przyp. red.).

Litewscy prowokatorzy w pewnym momencie zaczęli rozdawać zgromadzonym w kościele przedmioty przypominające skręty marihuany.

Potem spokojnie opuścili kościół. Takie rzeczy są możliwe tylko w Polskich kościołach na Litwie, bo kiedy Polacy z Litwy zwracają się o pomoc do prezydenta i premiera Polski ,Polska milczy i tylko MSZ Polski tłumaczy, że prześladowania Polaków nie zmienią stosunków Polski i Litwy, że wszystkie prześladowania Polaków i polskości na Litwie to wewnętrzna sprawa Litwy…….i Polski to nie dotyczy i dodaje podnoszenie kwestii Polaków na Litwie może stanowić istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski - wynika z doktryny bezpieczeństwa informacyjnego RP przygotowanej przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
– podkreśla „Wileński Pegaz z uśmiechem i smutkiem”.Do sieci trafiło wideo dokumentujące prowokację.

wPolityce.pl

Wersja do druku

Ania - 20.08.18 22:31
Agentura zainstalowana demokratycznie Litwinom siedem lat wcześniej niż u nas nadała Sorosowi Order Wielkiego Księcia Giedymina, który się pewnie przez to w grobie przewraca. Order też dostał towarzysz Marek Siwiec, który u nas popisał się witaniem towarzysza Kwaśniewskigo-Stolzmana na lotnisku w Ostrzeszowie.
Litwini podobnie jak Słowacy wprowadzili € i przez to nasza propaganda nic nie pisze jaki tam po tym nastał dobrobyt.
Ciekawe czy na Litwę dotarła juz zachodnia kultura i do teatrów reżyserzy biznesmeni ściągają podatników pokazując im gołe tyłki i fiuty aktorek i aktorów ??
Ciekaw też jestem: na ile już zadłużono Litwinów i na ile wyliczyli swoje roszczenia amerykańcy Chazarzy oraz za ile i gdzie zakupili demobilu oczywiście w celu obrony ??

Lubomir - 20.08.18 20:46
Dziękuję Panie Janie za życzliwy i rzeczowy komentarz. Jad jajogłowych ormowców - nie liczy się. Oni chcieliby wszystkich, oprócz siebie - spowiadać i rozgrzeszać, tyle, że - po swojemu, po marksistowsku. Życzliwość i rzeczowość, owszem - mają przyszłość! Jad najbardziej zatruwa - ziejącego nim! Radości i pomyślności, Panie Janie!

Jan Orawicz - 20.08.18 15:23
Panie Lubomirze faktycznie jest tak w zachodniej Europie
jak Pan pisze. Odchodzenie narodów od wiary w Boga to
tragedia!! Osobiście uważam,że Litwy nie da się uratować
przed Rosją Posowiecką. Pozdrawiam

Ja - 19.08.18 12:50
A co ty Lubomirze robiłeś w tym dawnym Leningradzie, który opisujesz co widziałeś. Przecież nie jeździłeś tam aby łowić ryby w Newie. Co?
A Zachód? Przecież czkałeś do niego z uwielbienia jeszcze kilka dni temu. Pisz mniej i wolniej bo zapominasz co wcześniej wypisywałeś. Ale i widać, że jednak to rinnovamento zacząłeś od siebie i to się chwali.

Lubomir - 18.08.18 18:40
Widywałem i widuję Zachód z bliska i czasami przypomina mi on - w skrócie mówiąc: Leningrad. Ilość nieczynnych, czy zamienionych na instytucje niereligijne kościołów, to poziom dawnego Leningradu. Podejście do religii i kultury chrześcijańskiej - podobne jak niegdyś nad Newą. Chyba czas przestać widzieć Zachód, jako ideał bez wad. Zachód stał się w większości albo nijaki, albo ateistyczny. Wszystkie odcienie wschodniego barbarzyństwa, dzisiaj znakomicie czują się na Zachodzie. Zachód bardzo odszedł od renesansowego i romantycznego piękna! Uważam, że próby odnowy Zachodu są konieczne!

Jan Orawicz - 18.08.18 17:23
Lubomirze tę wschodnią część Europy- spłaszczonej
przez zdziczałą Rosję Sowiecką nie jest łatwo ponownie
ucywilizować! A zatem wpływy Europy Zachodniej są
koniecznością.

Lubomir - 16.08.18 22:22
Najwyraźniej postsowieccy prowokatorzy burzą coraz lepsze relacje Kościoła polskiego i Kościoła litewskiego? Coraz lepsze relacje Polaków i Litwinów oraz Polaków i Żmudzinów? Oby reakcja Wilna była bardziej stanowcza niż reakcja Warszawy. W epoce religijnej zapaści Europy, bardzo ważne jest zachowanie Warszawy, ale także i Wilna. To obserwuje wciąż rujnowana religijnie Europa. Europa potrzebuje religijnego przebaczenia, miłosierdzia i braterskiej miłości, a nie ciągłego szydzenia z wartości i ciągłego siania nienawiści.

Wszystkich komentarzy: (7)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Maja 1939 roku
W Paryżu podpisano protokół o natychmiastowej pomocy Francji, w wypadku agresji Niemiec na Polskę.


19 Maja 1802 roku
Napoleon Bonaparte ustanowił Order Legii Honorowej


Zobacz więcej