Niedziela 19 Stycznia 2020r. - 19 dz. roku,  Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.06.19 - 13:37     Czytano: [1642]

Pieśń Strzelista

naTchnienia i zaMyśleniaAntologia Pieśń Strzelista naTchnienia i zaMyślenia zawiera utwory szczecińskiego poety i prozaika, Lecha Galickiego, tematycznie i refleksyjnie związane ze Szczecinem, miastem rodzinnym autora. Ukazuje ważne zdarzenia z historii Polski, sprawy wiążące się z wolnością człowieka i narodu, losem ludzi, jest pochwałą uczuć wyższych, wiary w Absolut Boga.

W najnowszej książce Lecha Galickiego znajdują się utwory religijne, patriotyczne, osobiste; poetyckie i prozatorskie. Stanowią one wybór krótkich form wypowiedzi Autora, które wcześniej ukazywały się w oddzielnych tomikach lub w Internecie. Są też utwory nowe, niepublikowane.

Książnica Pomorska, spotkanie autorskie 12.03.2019 r.Książkę w cenie 35 złotych (dla większej grupy Czytelników więcej egzemplarzy antologii - ekonomicznie taniej w jednej przesyłce - wysyłka Pocztą Polska za pobraniem przy odbiorze) – informacje / zamówienie: e-mail: lech.galicki@gmail.com
na życzenie autograf autora i plakat.


Lech Galicki, urodził się 29 stycznia 1955 roku w Szczecinie. Dziennikarz, prozaik, poeta.
Ukończył studia ekonomiczne na Politechnice Szczecińskiej; studiował również język niemiecki w Goethe Institut w Berlinie. Odbył roczną aplikację dziennikarską w tygodniku „Morze i Ziemia”.
Pracował jako dziennikarz w rozmaitych periodykach. Był zastępcą redaktora naczelnego dwutygodnika „Kościół nad Odrą i Bałtykiem”.
Od 1995 współpracuje z PR Szczecin, dla którego przygotowuje reportaże, audycje autorskie, słuchowisko („Grona Grudnia” w ramach „Szczecińskiej Trylogii Grudnia.”), pisze reżyserowane przez redaktor Agatę Foltyn z Polskiego Radia Szczecin słuchowiska poetyckie: Ktoś Inny, Urodziłem się (z udziałem aktorów: Beaty Zygarlickiej, Adama Zycha, Edwarda Żentary) oraz tworzy i czyta na antenie cykliczne felietony.
Podróżował do Anglii, Dani, RFN, Belgii; w latach 1988 – 1993 przebywał w Berlinie Zachodnim.
Od 1996 prowadzi warsztaty dziennikarskie dla młodzieży polskiej, białoruskiej i ukraińskiej w Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Związku Zawodowego Dziennikarzy.
W 1994 otrzymał nagrodę specjalną SDP za różnorodną twórczość dziennikarską i literacką. Wyróżniany wielokrotnie przez polskie bractwa i grupy poetyckie.
Od 2011 prowadzi w Szczecińskim Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej: Teatr Empatia (nagrodzony za osiągnięcia artystyczne przez Prezydenta miasta Szczecin), pisze scenariusze, reżyseruje spektakle, w których także występuje, podobnie okazjonalnie gra główną rolę w mini serialu filmowym.

Jako dziennikarz debiutował w 1971 roku w tygodniku „Na przełaj”. Debiut literacki: Drzewo-Stan (1993).

Opublikował następujące książki poetyckie: Drzewo-Stan. Szczecin: Szczecińskie Wydawnictwo Archidiecezjalne „ Ottonianum”, 1993; Ktoś Inny. Tamże, 1995; Efekt motyla. Szczecin: Wyd. „PoNaD”, 1999. Cisza. Szczecin: Wyd. Promocyjne „Albatros”, 2003, KrzykOkrzyk, Szczecin: Wyd. „PoNaD”, 2004. Lamentacje za jeden uśmiech. Szczecin: Wyd. „PoNaD”, 2005. Tentato. Zapamiętnik znaleziony w chaosie. Szczecin: Wyd. „PoNaD”, 2007. Lawa rozmowy o Polsce. Współautor. Kraków: Solidarni 2010, Arcana, 2012, Antologia Smoleńska 96 wierszy. Współautor, wyd. Solidarni 2010, rok wyd.2015. Proza, reportaże, felietony: Trzask czasu, Czarnków: Interak, 1994; Na oka dnie (wspólnie z Agatą Foltyn) Szczecin: Wydawnictwo Promocyjne „Albatros”), 1997, Jozajtis, Szczecin, Wyd. „PoNaD”, 1999, Sennik Lunatyka, Szczecin: Wyd. Promocyjne „ Albatros”, 2000, Dum – Dum. Szczecin: Wyd. „PoNaD”, 2000, Dum –Dum 2. Tamże, 2001, Punkt G., Tamże, 2002, Dziękuję za rozmowę. Zszywka czasu. Tamże, 2003.

(red)

Wersja do druku

J.V.Miarka, Wroclaw - 13.06.19 11:41
Z dotychczasowych tak madrych lektur Pana Lecha Galickiego powstala nadzieja, ze Antologia jest nowina o trudnym nauczaniu - ale taka po ktorej rozwija sie wiara, nadzieja i milosc. Ciesze sie, ze powstaly naTchnienia i zaMyslenia. Po powrocie do domu, do Wroclawia, kupie Antologie i poprosze o autograf Autora. Pozdawiam serdecznie.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Stycznia 1947 roku
Odbyły się sfałszowane przez komunistów wybory do Sejmu Ustawodawczego


19 Stycznia 1720 roku
Urodził się Franciszek Bohomolec, polski komediopisarz i publicysta, jeden ze współtwórców polskiego Oświecenia (zm. 1784)


Zobacz więcej