Wtorek 18 Lutego 2020r. - 48 dz. roku,  Imieniny: Konstancji, Krystiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.12.19 - 12:58     Czytano: [229]

Prowokacja?


Szanowni Państwo!W październiku miał wpłynąć do Kongresu Stanów Zjednoczonych raport o stanie przygotowań w Polsce, dotyczących zadośćuczynienia żydowskim żądaniom zawartym w akcie 447 JUST. Nie wpłynął. Dlaczego? Można doszukiwać się różnych przyczyn. Najbardziej optymistyczna to taka, że żądania są niedorzeczne, zwłaszcza z prawnego punktu widzenia. Druga ewentualność to uprzejmość ze strony żydowskich uzurpatorów, polegająca na małym opóźnieniu, by nie zakłócać ciszy przed- i powyborczej do sejmu. Pozostaje też trzecia ewentualność. Opinia światowa nie została jeszcze odpowiednio urobiona.

Proces przyprawiania gęby Polakom stale trwa. Ogłoszenie, że Polska jest najbardziej antysemickim krajem świata wbrew oczywistym faktom, to za mało. Można też lansować tezę, że spośród miliarda antysemitów połowa mieszka w Polsce, ale to dla wyjątkowo łatwowiernych. Z punktu widzenia żydowskich uzurpatorów naszego majątku najlepiej byłoby wywołać jakieś incydenty, które można by później odpowiednio rozdmuchać. Jak sprowokować niewinnego człowieka do agresji? Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia, kiedy to Gmina Żydowska nie dopuszczała do promocji książki Powrót do Jedwabnego.

A może to wcale nie o sprawę promocji chodziło? Jakieś podejrzane bojówki były przygotowane do rozróby pod Domem Dziennikarza. Nie udało się, ale w Internecie zawrzało i może to właśnie prowokatorzy chcieli osiągnąć. Napaleni internauci wyciągają przeróżne żydowskie grzechy i podgrzewają atmosferę. Nie wiem, na co Żydzi liczą. Musi być jakiś prawdziwy powód tej interwencji Gminy Żydowskiej. Jeśli to nie zwykła głupota, wynikająca z arogancji, to może jednak prowokacja?

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Quiz Co oznacza 22022020? Za trafną odpowiedź przewidziane są nagrody. Podpowiedź: to nie jest warszawski numer telefonu. Tak, to jest data, ale co tego dnia się wydarzy? To będzie ostatnia sobota karnawału i co jeszcze? Tak, to są też imieniny Małgorzaty, ale to nie powód, żeby zawracać tym Państwu głowę. Co jeszcze się wydarzy?
Tak, 22.02.2020 urodzi się Amelia!


.....

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Cenzura 48/2019 (439)

Szanowna Pani Małgorzato

To bardzo smutne, co Pani sygnalizuje w swoim ostatnim felietonie, zwłaszcza jeżeli chodzi o odmowę udostępnienia sali przez Archidiecezję Warszawską. Takie decyzje przedstawicieli Polskiego Kościoła mogą naszych rodaków dziwić, a nawet bulwersować. Jednak z czasem może się to zmienić, bo takich „akcji” pojawia się coraz więcej. We wrześniu tego roku na konferencji zorganizowanej w Muzeum Polin zatytułowanej „Twórzmy pokój. Wiara w demokracji – czas wyzwań”, pośród „bardzo szacownego grona” polskich szermierzy lewicowego postępu, znalazł się prymas Wojciech Polak. Swoją wypowiedzią „ładnie się wpisał” w głoszone tam poglądy. Kolejny przykład – samotny głos sprzeciwu abpa Jędraszewskiego w sprawie najazdu na Polskę Hunów tęczowego postępu. Dlaczego był to głos samotny? Dlaczego w katolickim kraju znalazł się tylko jeden biskup (a mamy ich ponad setkę), który miał odwagę wypowiedzieć się w tak fundamentalnej dla Kościoła kwestii? Dopiero po tygodniu (od wygłoszonej homilii), Przewodniczący Episkopatu Polski udzielił odważnemu biskupowi wsparcia, jednak jakoś nieśmiało, cichcem, jakby przymuszony niezręcznością sytuacji. Wydaje się, że te trzy przywołane sprawy, nie mają ze sobą wiele wspólnego. To jednak pozory – wystarczy spojrzeć kto daje wsparcie i finansuje te neomarksistowskie hucpy w naszym kraju. Ci życzący naszemu krajowi wszystkiego najlepszego na drodze destrukcji, są w pełni świadomi, że zaszczepiony nam bakcyl „lewicowej nowoczesności” dokumentnie nas rozłoży, uderzając w podstawy systemu wartości opartego na dekalogu. Czym więc kierują się niektórzy hierarchowie wspierając to dzieło destrukcji i jego promotorów? Odpowiedzi są następujące: punkt pierwszy – głównie konformizmem i strachem, a niekiedy są to działania celowe, punkt drugi – patrz punkt pierwszy.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

7 grudnia 2019 r. | Nr 49/2019 (440)

Wersja do druku

Lubomir - 08.12.19 15:11
Biorąc pod uwagę, że bardzo aktywną grupą 'Izraelczyków' są mówiący wyłącznie po rosyjsku uchodźcy z Rosji - różnie można oceniać tą antypolską aktywność. Prawdziwi Rosjanie np. z Guberni Kaliningradzkiej zafascynowani są Polską, Polakami i polskością, czego dowodem jest wybudowany przez Rosjan i za rosyjskie pieniądze pomnik geniusza polskiego słowa - Adama Mickiewicza w d. Koronowie. Tylko czekać jak w d. Województwie Królewieckim powstaną pomniki: Kopernika i Kochanowskiego. Osobistości często goszczących w królewskim grodzie nad Pregołą. Przykro, że nowego renesansu wciąż nie widać w odnoszeniu się wyznawców religii Mojżeszowej - do religijnych krewnych z Polski, do polskich chrześcijan rytu rzymskiego.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Lutego 1564 roku
Zmarł Michał Anioł, włoski rzeźbiarz, malarz, architekt i poeta (ur. 1475)


18 Lutego 1895 roku
Urodził się Aleksander Krzyżanowski, polski wojskowy, komendant Okręgu Wilno ZWZ-AK (zm. w więzieniu UB w 1951)


Zobacz więcej