Wtorek 25 Września 2018r. - 268 dz. roku,  Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.11.07 - 18:37     Czytano: [1605]

Dział: Godne uwagi

Normalizacja?

Prawo i Sprawiedliwość ustami sekretarza klubu, Krzysztofa Tchórzewskiego, uroczyście oświadczyło, że przez 100 dni PiS nie będzie atakował rządu Donalda Tuska.
Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby poprzednia opozycja a dzisiejsi rządzący przestrzegali tej zasady w niedalekiej przeszłości.

Oczywiście, zaraz PiS dodaje, że nie znaczy to, iż wszystkie poczynania rządu, szczególnie te szkodliwe dla państwa polskiego, będą tolerowane i przemilczane.
Dlatego z nieskrywaną ciekawością będziemy śledzić, zarówno działania poszczególnych ministrów i oczywiście premiera, jak również opozycji – czyli PiS i porównywać z wcześniejszymi deklaracjami.

Warto w tym miejscu zasygnalizować również pewien fakt, powolnej, aczkolwiek definitywnej kapitulacji PO wobec pisowskiego bojkotu, w Senacie i speckomisji.
Jak pamiętamy PO chciała, by speckomisja liczyła 5 członków - dwóch z PO i po jednym z pozostałych klubów. Z kolei PiS domagało się 7-osobowej komisji. Padła wówczas, dość nieśmiało a raczej w otoczce żartu, również propozycja jednego z posłów PiS-u, aby każdy miał po jednym członku komisji.
Skończyło się na tym, że Sejm zmniejszył liczbę członków komisji do 5-ciu członków. Wówczas PiS wycofało swoich kandydatów.

I oto dziś Platforma odpuściła i...zaproponowała wariant 4-osobowej speckomisji. Natychmiast szef klubu parlamentarnego PiS, Przemysław Gosiewski zaaprobował ten pomysł i skorzystał z okazji by podkreślić, że Prawo i Sprawiedliwość będzie protestowało w każdym przypadku, w którym naruszane są prawa i zwyczaje demokracji. Gosiewski dodał, że będzie bronił też praw opozycji, gdyż klub PiS jest największym klubem opozycyjnym w Sejmie.
Mówi się także, iż konflikt z wicemarszałkami w Senacie może się rozwiązać, także po myśli PiS-u i drużyna Borusewicza przestanie blokować kandydaturę Zbigniewa Romaszewskiego na wicemarszałka Senatu.

Gdyby rzeczywiście te i inne sprawy zostały pozytywnie załatwione, byłby to znak, że wszystko normalnieje i znaczyłoby, że Donald Tusk i jego kompani ...tracą wilcze zęby.
Jak w takiej sytuacji zachowa się PiS, zobaczymy już niebawem, na kolejnym posiedzeniu w gmachu Sejmu, na Wiejskiej.

Jan Krępak

Wersja do druku

Jan Pyszko - 27.11.07 21:46
Podejrzenie z dwulicowości PiS-u powoli potwierdza się. Platforma i " Prawo i Sprawiedliwość" to przecież ideowo i strategicznie ta sama formacja polityczna, sterowana tą samą żydomasonerią.
Ich podział był stuczny, by razem zyskać w czasie wyborów większość polskiego elektoratu.
No cóż, jednooki jest królem między ślepymi.

Mario - 24.11.07 11:55
Zmienić się nic nie zmieni, bo i Kaczyński nic nie zmienił w kursie na socjalizm, więc Tusek nie ma potrzeby "zawracać Wisły kijem".
Jedyne co wybije Polakom z główek, to lustrację "największych patriotów" i tu jest pies pogrzebany. A, tak poza tym, psy szczekają, a karawana ciągnie dalej, od lat siedemnastu z hakiem. Na dobrą sprawę w Polsce i na Ziemiach polskich nigdy nie było kapitalizmu, więc i dlaczego ma być lepiej?

Włodzimierz Kowalik - 22.11.07 12:35
Podejrzanie długi jest ten "miodowy miesiąc". Niby dlaczego aż 100 dni ? Wygląda na to że, PiS wchodzi w okres "impotencji" a Jarosław jest już "wypalony".
Potrzebna jest już całkowicie nowa formacja polityczna bo bardzo wątpliwe są możliwości reinkarnacyjne współczesnego PiSu.

niedźwiadek - 22.11.07 0:57
cd. Bezkarne powierzenie spraw zagranicznych doktorowi "dementis causa" może mieć fatalne skutki dla Państwa i Narodu. Wszystko co Pan "profesor" jest w stanie zrobić to ubrać w język polski instrukcje Berlina dla "uśmiechnietego
ss-mana", wyrażnie skofundowanemu pozycją którą uzyskał mając kwalifikacje nie wyższe niż
pruski czynownik trzeciego stopnioa. Apeluję do
Pana Jarosława, stosowanie zasad wobec łajdaków nie jest praktyczne.

niedźwiadek - 22.11.07 0:49
Decyzja wysoce niepraktyczna. Przykład, który mnie bulwersuje to moliwość przejęcia przez Schetynę kompletnej dokumentacji lustracyjnej
i jej zniszczenia. Przeciwko temu jak i wielu innym
zagrożeniom sprawiedliwe prawo musi reagować energicznie i skutecznie. 100-u dniowe milczenie
może przynieść więcej strat taktycznych niż korzyści strategicznych, które wobec rozgardiaszu wokół lidera wyglądają dziś jak gruszki na wierzbie.
Odnoszę wrażenie, że nie jest to decyzja Jarosława
a wypocona idea współpracowników.

wątpiący - 21.11.07 22:49
Mamy pytanie do opozycji-m.in.Pisu .Co będzie jeśli w ciągu 100 dni zostaną podjęte działania przeciw Polsce i Polakom ? Dziś już zobaczyliśmy początek.Czy to normalizacja?

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25 Września 2005 roku
W wyborach parlamentarnych zwycięstwo odniosło Prawo i Sprawiedliwość - 26,99%, druga była PO - 24,14%


25 Września 1939 roku
Prezydent RP Ignacy Mościcki przekazał władzę Rządowi RP na Wychodźstwie


Zobacz więcej