Czwartek 24 Stycznia 2019r. - 24 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.11.17 - 13:19     Czytano: [707]

Dział: Godne uwagi

Korzystny bilans

Polską już nie straszy się dzieci, Polska nie jest też już „kamieni kupą”, wręcz przeciwnie stawiana jest za wzór gospodarczych i finansowych zmian i sukcesów.

Polski Sejm i polski rząd coraz skuteczniej spełniają aspiracje Polaków, bo wielu „Batmanów” w tej nowej ekipie walczy o lepszą Polskę z coraz lepszym skutkiem. Na 3 miesiące przed końcem roku, po wrześniu 2017 r. mamy 3 mld zł nadwyżki w budżecie państwa - to historia niespotykana od 25 lat. Wzrost gospodarczy za III kw. może sięgnąć poziomu 4,5 - 4,6 proc. a wzrost PKB na koniec roku przekroczyć 4 proc. Dochody podatkowe będą w 2017r. wyższe od zakładanych w budżecie o blisko 30 mld zł, a same dochody z VAT osiągną historyczny rekord, o którym mogły pomarzyć jedynie rządy PO-PSL na poziomie ok. 150mld zł. Inwestycje ostro ruszyły na przełomie IIIi IV kw. tego roku i będą kontynuowane na wielką skalę w 2018r., tylko wydatki na CPK w okolicach Baranowa, przekop Mierzei Wiślanej, Via Carpatia, a także inwestycje kolejowe i drogowe mogą sięgnąć kwoty ok. 200mld zł.

Deficyt budżetowy w 2017r. może być niższy od zaplanowanego o 30mld zł czyli być niższy aż o połowę. Wielkie galerie handlowe, które dzięki lobbystom w Brukseli uniknęły jak na razie podatku handlowego nie unikną już płacenia podatku CIT, podobnie jak super i hipermarkety i gigantyczne biurowce. Ponad 1mld zł popłynie na odnowę i odbudowę dworców kolejowych, a blisko 60mld zł na samą kolej, nakłady na służbę zdrowia do 2025r. wzrosną do niespotykanej w Polsce wielkości 6 proc. PKB. Polska gospodarczo jest coraz silniejsza, polski budżet jest coraz bardziej zasobny i skuteczny. Sprzedaż detaliczna we wrześniu 2017r. wzrosła o 7,5 proc. , a przed nami dopiero zakupy świąteczne. Jesteśmy w fazie silnego wzrostu i jako polski rząd dbając o polskie interesy nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Nie tylko nie wyprzedajemy jak poprzednicy majątku narodowego, ale go odzyskujemy w ramach repolonizacji. Będziemy chcieli też odzyskać należne nam odszkodowania za niemieckie zbrodnie w II wojnie światowej, popełnione na Polakach i polskiej substancji gospodarczej i majątkowej, które mogą iść w setki miliardów dolarów, a to również znacząco by wzmocniło polskie państwo i polską gospodarkę. Już w perspektywie dwóch najbliższych lat możemy znacząco poprawić wskaźniki gospodarcze i finansowe, a przede wszystkim zasobność portfeli Polaków, jak i wyniki polskich firm. Polska może stać się znaczącym graczem na arenie międzynarodowej, ze względu na swą stabilną sytuację finansową i gospodarczą. Polskie mamy obowiązki i zamierzamy im sprostać.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

MariaN - 20.11.17 16:23
Naprawa państwa polskiego trwa dopiero od 2 lat, niektórzy uwazają, ze już powinny być efekty, wszystko powinno już grac jak w szwajcarskim zegarku. To dziecinada tak myśleć. od początku przejęcia władzy przez prawicę trwa wojna hybrydowa, cała banda liberałow i lewaków w Polsce i poza nią przeszkadza i utrudnia normalne rządzenie, więc na konkretne efekty trzeba jeszcze poczekać, po 2 kadencji bedzie juz doskonale widać gdzie jesteśmy. Mam nadzieję, że za 2 lata wyborach ani platfusi i nowocześni inaczej nie załapia sie do sejmu

Lubomir - 04.11.17 21:03
Nowego świata nie da się budować z niemieckimi nazistami czy neonazistami, z niemieckimi marksistami czy neomarksistami, z niemieckimi czy francuskimi neokolonizatorami. Polska proponuje nowy styl życia. Styl życia oparty na własnej tożsamości religijnej i moralnej, oparty na prawie naturalnym i państwowym. Oparty na równości wobec prawa. Oparty na pracy a nie na grabieży i eksploatacji słabszych narodów. Nie tak dawno jedna z włoskich gazet, rozpisywała się na temat renesansu kultu życia - w Polsce i na Węgrzech. Włochy bardzo ubolewają nad własnym kryzysem demograficznym. Chciałyby wejść na drogę proponowaną przez państwa chrześcijańskie: Polskę i Węgry. We współczesnym świecie wciąż trzeba robić rozpoznanie: kto jest kim i szukać narodów, myślących podobnie do nas. Wiadomo, że Niemcy i Rosjanie sieją w Europie idee autonomicznych regionów i separatystycznych republik. Ostatnio ich 'poligonem' stała się Katalonia ale także Lombardia i Wenecja Euganejska. 4 listopada 2017 roku w święto Jedności Narodowej Włochów i święto Sił Zbrojnych Republiki Włoskiej na ten temat mocne słowa wypowiedziała minister Obrony Włoch Roberta Pinotti. Powiedziała jednoznacznie: 'Myślę, że egoizmy lokalne są anty-historyczne'. Jakie to krzepiące słowa i jak odwrotne do słów niemieckiego ministra obrony, również kobiety, ale jak bardzo podstępnej, wzywającej z terytorium Niemiec antypolskich wichrzycieli - do burzenia porządku państwowego w Polsce.

Lubomir - 04.11.17 15:29
Sukcesy polskich patriotów wciąż usiłują negować i blokować jurgieltnicy Berlina. Także jedna z ich protektorek - minister obrony 'Germanistanu', zadeklarowała wsparcie dla 'antyrządowego oporu w Polsce'. Dzisiaj folksdojcze zostali najwyraźniej nobilitowani do miana 'ruchu oporu'. Prawdziwie niemieckie poczucie humoru!. Niczym humor z repertuaru Adolfa H., ober- zbója wszech czasów!

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Stycznia 1908 roku
Urodziła się Barbara Ludwiżanka, polska aktorka (zm. 1990)


24 Stycznia 1939 roku
W wyniku trzęsienia ziemi w Chile zginęło 28 tysięcy ludzi


Zobacz więcej