Czwartek 3 Grudnia 2020r. - 338 dz. roku,  Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.11.17 - 13:19     Czytano: [1047]

Dział: Godne uwagi

Korzystny bilans

Polską już nie straszy się dzieci, Polska nie jest też już „kamieni kupą”, wręcz przeciwnie stawiana jest za wzór gospodarczych i finansowych zmian i sukcesów.

Polski Sejm i polski rząd coraz skuteczniej spełniają aspiracje Polaków, bo wielu „Batmanów” w tej nowej ekipie walczy o lepszą Polskę z coraz lepszym skutkiem. Na 3 miesiące przed końcem roku, po wrześniu 2017 r. mamy 3 mld zł nadwyżki w budżecie państwa - to historia niespotykana od 25 lat. Wzrost gospodarczy za III kw. może sięgnąć poziomu 4,5 - 4,6 proc. a wzrost PKB na koniec roku przekroczyć 4 proc. Dochody podatkowe będą w 2017r. wyższe od zakładanych w budżecie o blisko 30 mld zł, a same dochody z VAT osiągną historyczny rekord, o którym mogły pomarzyć jedynie rządy PO-PSL na poziomie ok. 150mld zł. Inwestycje ostro ruszyły na przełomie IIIi IV kw. tego roku i będą kontynuowane na wielką skalę w 2018r., tylko wydatki na CPK w okolicach Baranowa, przekop Mierzei Wiślanej, Via Carpatia, a także inwestycje kolejowe i drogowe mogą sięgnąć kwoty ok. 200mld zł.

Deficyt budżetowy w 2017r. może być niższy od zaplanowanego o 30mld zł czyli być niższy aż o połowę. Wielkie galerie handlowe, które dzięki lobbystom w Brukseli uniknęły jak na razie podatku handlowego nie unikną już płacenia podatku CIT, podobnie jak super i hipermarkety i gigantyczne biurowce. Ponad 1mld zł popłynie na odnowę i odbudowę dworców kolejowych, a blisko 60mld zł na samą kolej, nakłady na służbę zdrowia do 2025r. wzrosną do niespotykanej w Polsce wielkości 6 proc. PKB. Polska gospodarczo jest coraz silniejsza, polski budżet jest coraz bardziej zasobny i skuteczny. Sprzedaż detaliczna we wrześniu 2017r. wzrosła o 7,5 proc. , a przed nami dopiero zakupy świąteczne. Jesteśmy w fazie silnego wzrostu i jako polski rząd dbając o polskie interesy nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Nie tylko nie wyprzedajemy jak poprzednicy majątku narodowego, ale go odzyskujemy w ramach repolonizacji. Będziemy chcieli też odzyskać należne nam odszkodowania za niemieckie zbrodnie w II wojnie światowej, popełnione na Polakach i polskiej substancji gospodarczej i majątkowej, które mogą iść w setki miliardów dolarów, a to również znacząco by wzmocniło polskie państwo i polską gospodarkę. Już w perspektywie dwóch najbliższych lat możemy znacząco poprawić wskaźniki gospodarcze i finansowe, a przede wszystkim zasobność portfeli Polaków, jak i wyniki polskich firm. Polska może stać się znaczącym graczem na arenie międzynarodowej, ze względu na swą stabilną sytuację finansową i gospodarczą. Polskie mamy obowiązki i zamierzamy im sprostać.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

MariaN - 20.11.17 16:23
Naprawa państwa polskiego trwa dopiero od 2 lat, niektórzy uwazają, ze już powinny być efekty, wszystko powinno już grac jak w szwajcarskim zegarku. To dziecinada tak myśleć. od początku przejęcia władzy przez prawicę trwa wojna hybrydowa, cała banda liberałow i lewaków w Polsce i poza nią przeszkadza i utrudnia normalne rządzenie, więc na konkretne efekty trzeba jeszcze poczekać, po 2 kadencji bedzie juz doskonale widać gdzie jesteśmy. Mam nadzieję, że za 2 lata wyborach ani platfusi i nowocześni inaczej nie załapia sie do sejmu

Lubomir - 04.11.17 21:03
Nowego świata nie da się budować z niemieckimi nazistami czy neonazistami, z niemieckimi marksistami czy neomarksistami, z niemieckimi czy francuskimi neokolonizatorami. Polska proponuje nowy styl życia. Styl życia oparty na własnej tożsamości religijnej i moralnej, oparty na prawie naturalnym i państwowym. Oparty na równości wobec prawa. Oparty na pracy a nie na grabieży i eksploatacji słabszych narodów. Nie tak dawno jedna z włoskich gazet, rozpisywała się na temat renesansu kultu życia - w Polsce i na Węgrzech. Włochy bardzo ubolewają nad własnym kryzysem demograficznym. Chciałyby wejść na drogę proponowaną przez państwa chrześcijańskie: Polskę i Węgry. We współczesnym świecie wciąż trzeba robić rozpoznanie: kto jest kim i szukać narodów, myślących podobnie do nas. Wiadomo, że Niemcy i Rosjanie sieją w Europie idee autonomicznych regionów i separatystycznych republik. Ostatnio ich 'poligonem' stała się Katalonia ale także Lombardia i Wenecja Euganejska. 4 listopada 2017 roku w święto Jedności Narodowej Włochów i święto Sił Zbrojnych Republiki Włoskiej na ten temat mocne słowa wypowiedziała minister Obrony Włoch Roberta Pinotti. Powiedziała jednoznacznie: 'Myślę, że egoizmy lokalne są anty-historyczne'. Jakie to krzepiące słowa i jak odwrotne do słów niemieckiego ministra obrony, również kobiety, ale jak bardzo podstępnej, wzywającej z terytorium Niemiec antypolskich wichrzycieli - do burzenia porządku państwowego w Polsce.

Lubomir - 04.11.17 15:29
Sukcesy polskich patriotów wciąż usiłują negować i blokować jurgieltnicy Berlina. Także jedna z ich protektorek - minister obrony 'Germanistanu', zadeklarowała wsparcie dla 'antyrządowego oporu w Polsce'. Dzisiaj folksdojcze zostali najwyraźniej nobilitowani do miana 'ruchu oporu'. Prawdziwie niemieckie poczucie humoru!. Niczym humor z repertuaru Adolfa H., ober- zbója wszech czasów!

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03 Grudnia 1970 roku
Urodziła się Katarzyna Skrzynecka, aktorka i piosenkarka.


03 Grudnia 1967 roku
Prof. Christian Barnand, kardiochirurg z Kapsztadu, dokonał pierwszego w historii przeszczepu serca.


Zobacz więcej