Czwartek 5 Grudnia 2019r. - 339 dz. roku,  Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.07.18 - 20:40     Czytano: [538]

Na czele fizycznego odsunięcia


Oj, dzieje się, dzieje… Czasami nie zdążymy ogarnąć, co właściwie się zdarzyło w mijającym tygodniu, a już nadciąga następna burza informacyjna z gradobiciem. Samo przesianie wiadomości prawdziwych od kłamliwych jest niełatwe. W szumie zmyłkowych komentarzy, prowokacyjnych opinii można stracić orientację, gdzie prawda, gdzie bujda na resorach..Którejś nocy zobaczyłem w internecie, jak Lech Wałęsa zapowiada, że „staje na czele fizycznego odsunięcia sprawcy wszystkich nieszczęść”. Myślałem, że to zgryźliwy hejt. Okazało się, że on tak naprawdę. Nie chciałem przeoczyć takiego cyrku, kiedy Wałęsa „na czele” Rzeplińskiego i Gersdorf, z bronią w ręku, odsuwa nieszczęścia, cokolwiek by to znaczyło. Intrygujący pomysł. Profesorowie prawa potrzebują mądrego przywódcy, który „fizycznie” uczyni to, czego oni umysłowo nie potrafili zrobić, nieboraki.

Realizacja pomysłu 4 lipca była rozczarowująca. Rutynowe ględzenie nierozumnych nerwusów. Oto przez nadzwyczajną kastę został osiągnięty taki poziom absurdu, że można go tłumaczyć jedynie jakimś dopalaczem. Oczywiście jest wielu mądrych ludzi w środowisku sędziowskim, ale hałaśliwa grupa jest „mądra inaczej”. To są prawnicy z licencją poprawności politycznej od ga-ga-gazety et consortes. Nie zauważyli, że ta poprawność narzucana w ciągu dwudziestu paru lat III RP, przez kilka ośrodków medialnych i agenturalnych, stała się szkodliwa jak niegdyś czerwona zaraza. Polacy stracili cierpliwość i kartką wyborczą zaprotestowali przeciwko fałszywej ideologii rządzących od 1989 r. „jelit”, które sobie wmówiły, że są rzeczywistą elitą „w tym kraju” – jak mówią. Wybory w 2015 r. wygrała Polska niepoprawna, za to mądrzejsza i uczciwsza. Układy, mafie, sitwy wyłapywane przez CBA i inne służby zaczną zeznawać przed sądami. To rodzi strach i wściekłość wśród tych, którzy mają coś za uszami, tak jak sławetny Wałęsa właśnie, który staje na czele licznych „Bolków”, by „odsunąć fizycznie” spodziewane wyroki… Oj, będzie się działo.

Tekst opublikowany w tygodniku „Sieci” nr 28/2018

Jan Pietrzak

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

05 Grudnia 2013 roku
W wieku 95 lat zmarł Nelson Mandela, legendarny przywódca walki z apartheidem, więziony przez 28 lat. Od 1994 r. prezydent RPA


05 Grudnia 1928 roku
Urodziła się Barbara Krafftówna, aktorka, piosenkarka.


Zobacz więcej